Nowy projekt Drużyny Rozpoznania SP „Amor Patriae”

Formą naszych spotkań z Powstańcami Warszawskimi staramy się odejść od utartych schematów by wizyty członków drużyny za każdym razem dostarczały naszym bohaterom nowych i ciekawych wrażeń. Jako, że Pani Halina „Sławka” Jędrzejewska podczas Powstania pełniła rolę sanitariuszki postanowiliśmy zaprezentować Pani Halinie sprzęt jakim obecnie posługują się medycy oraz przybliżyć nieco temat nowoczesnej medycyny pola walki. Dodatkowo w czasie spotkania Pani Halina miała możliwość zapoznania się z działaniem noktowizora oraz słuchawek aktywnych.
Reakcje na nowoczesne technologie były bezcenne. W czasie spotkania nie brakowało również licznych pytań Pani Haliny dotyczących nowoczesnego sprzętu czy uzbrojenia. Na koniec spotkania Pani Halina zdecydowała się ozdobić nasze hełmy znakiem Polski Walczącej oraz własnym pseudonimem.

„Jest to dla nas ogromny honor i wyróżnienie. Jednak za noszeniem takiego symbolu idzie niezwykła odpowiedzialność, której każdy z nas jest świadomy”- mówi dowódca drużyny rozpoznania