Wolontariat w Łomiankach

Kochani ! Łzy wzruszenia, wiele pozytywnych zaskoczeń, mnóstwo ciepłych słów, dużo pozytywnej energii i chwile, dla których warto pomagać i warto pracować ! Sto pięćdziesiąt osób najbardziej potrzebujących w gminie Łomianki dostało dziś swój tradycyjny wielkanocny posiłek. Nie zapomnieliśmy o kombatantach i żonach nieżyjących już kombatantów. Było zaskoczenie (bo to zwykle osoby, które nie korzystają z fejsbuka i nie mogły wiedzieć, że planujemy taką niespodziankę), były łzy wzruszenia, ciepłe słowa i dużo pozytywnych emocji. Wzruszali się obdarowani ale i urzędnicy Urząd Miejski w Łomiankach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach, łomiankowscy strażnicy miejscy, wolontariusze Stowarzyszenie Proobronne ,,Amor Patriae”, ochotnicy z OSP Dziekanów Polski, zaangażowani w akcję – świąteczny posiłek.

Wszystko za sprawą akcji zainicjowanej przez lokalnego przedsiębiorcę i właścicieli Restauracja Malva, do której przyłączyli się:

Bistro Domowe, Piekarnia Figóry, Owsiana Manufaktura, Piekarnia Piwoński.

Restauratorzy przygotowali swoje specjały, Urząd Miejski w Łomiankach pokrył koszty potrzebnych do ich wykonania produktów i wspaniałe potrawy trafiły do tych, którzy ich potrzebowali.

Razem możemy wszystko ! Jesteście wspaniali !

Drodzy, bądźcie zdrowi, dbajcie o siebie, zostańcie w domach i nawet jeśli będziecie w trakcie świąt w pojedynkę, to pamiętajcie, że nie jesteście sami!