Aktualności

STRONA 4

21 października Centralny Zlot Młodzieży PTTK "Palmiry"

W niedzielę zakończył się 59 Centralny Zlot Młodzieży PTTK „Palmiry”. Cieszymy się że mogliśmy być współorganizatorami tej dużej patriotycznej uroczystości. Podsumowując w zabezpieczeniu Zlotu wzięło udział 80 członków Stowarzyszenia. Wystawiliśmy służbę porządkową, służbę regulacji ruchem drogowym, trzy poczty sztandarowe oraz asystę do składania wieńców. Posprzątaliśmy miejsca Pamięci Narodowej i zapaliliśmy ponad dwa tysiące zniczy.

22 września uczestniczyliśmy w Uroczystości Patriotycznej z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, Bitwy pod Łomiankami oraz 75. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i zestrzelenia samolotu sił powietrznych USA niosącego pomoc Powstańcom Warszawy.

Wieniec od Stowarzyszenia złożyli:
Prezes ZG – dr Piotr Goruk-Górski
Przewodniczący GKR – kpr. rez. 
Patryk Ślusarski
Członek ZG – 
Sławek Sitkowski
Asystująca – 
Ola Krokwa
Mieliśmy również okazję wystawić poczet sztandarowy Miasta Łomianki w składzie:
D-ca pocztu – 
Patryk Blazewicz
Sztandarowy – 
Arek Łogin
Asystujący – 
Kamil Górecki

Uroczystości z okazji Bitwy pod Łomiankami

Spotkanie z weteranem wojny w Syrii i Afganistanie

10 września 2019 roku zorganizowaliśmy spotkanie z weteranem wojny w Syrii i Afganistanie, Wiceprezesem Stowarzyszenia Służb Antyterrorystycznych „IZER” panem ppłk Januszem Więckowskim. Była to świetna okazja aby podsumować I Obóz Szkolenia Spadochronowego S.P.A.P oraz porozmawiać o tworzeniu jednostek antyterrorystycznych i wojnie w Afganistanie. W spotkaniu uczestniczyli członkowie oraz sympatycy Stowarzyszenia w tym płk. Henryk Łazarski, ppłk. Krzysztof Terczyński oraz chor. Jacek Jarząbek.

19. sierpnia 2019 Obóz Szkolenia Spadochronowego S.P.A.P

Stowarzyszenie Proobronne ,,Amor Patriae” wraz ze Stowarzyszeniem Służb Antyterrorystycznych ,,Izer” zorganizowało i przeprowadziło I Obóz Szkolenia Spadochronowego na terenie Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu w terminie 19 -23 sierpnia 2019r. Kadeci po ukończeniu szkolenia teoretycznego, wykonali 3 skoki spadochronowe z samolotu Jak-12 oraz Cessny -182.

W TYM MIEJSCU POJAWI SIĘ ZA NIEDŁUGO FILMIK