Aktualności

STRONA 3

Dnia 1.01.2020 w Jabłonkach w Bieszczadach zostało podpisane porozumienie o współpracy partnerskiej pomiędzy Stowarzyszeniem Proobronnym „Amor Patriae” reprezentowanym przez Przesa Zarządu Głównego dr. Piotra Goruk- Górskiego a Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym „Akademia Bieszczadzka” w Jabłonkach reprezentowanym przez Dyrektora Schroniska mgr. Macieja Grzegorzka. Schronisko dla Stowarzyszenia stało się Ośrodkiem Szkolenia Kadr Stowarzyszenia Proobronnego”Amor Patriae”.
Podpisane porozumienie ma na celu realizację celów statutowych Stowarzyszenia, takich jak :
-wyjazdowe spotkania Zarządu,
-organizowanie szkoleń i wyjazdów dla członków Stowarzyszenia
-popularyzację aktywności turystycznej w Bieszczadach.

Porozumienie Jabłonki

Paczka dla bohatera

 

 

 

 

W sobotę 7.12 nasze Stowarzyszenie wraz z Fundacją Paczka dla Bohatera oraz żołnierzami Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przygotowywało paczki dla kombatantów na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Hasło „Walczyli dla Nas, Zawalczmy dla Nich”, przyświecające Fundacji Paczka dla Bohatera, dla nas jest równie ważne, dlatego dziękujemy za zaproszenie do tego szlachetnego projektu.


11 listopada

Z okazji Narodowego Dnia Niepodległości Zarząd Główny oraz członkowie naszego Stowarzyszenia złożyli kwiaty pod pomnikami Ojców Niepodległości. Oddaliśmy honor pod pomnikami: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa oraz Wojciecha Korfantego.

Wzięliśmy również udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w parafii św. Małgorzaty w Łomiankach podczas której wystawiliśmy poczet sztandarowy Związku Kombatantów – Oddziału Łomianki. Po Mszy wystawiliśmy Wartę Honorową pod Pomnikiem Niepodległości w Łomiankach.

1 listopada Mundurowa pamięć

1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych, w dzień pamięci o zmarłych, członkowie naszego Stowarzyszenia odwiedzili Cmentarz Wojenny w Łomiankach jak również cmentarz Bródnowski oraz Powązkowski, gdzie zapaliliśmy symboliczne znicze ku pamięci ludzi, którzy złożyli swoje życia na ołtarzu Ojczyzny.

W dniu wczorajszym wraz z Zarządem Głównym PTTK oraz Mazowieckim Forum Oddziałów PTTK zorganizowaliśmy spotkanie podsumowujące 59 Centralny Zlot Młodzieży „Palmiry”. Osobom, które pełniły Służbę Porządkową oraz Służbę Regulacji Ruchem zostały wręczone podziękowania od Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Spotkanie z ZG Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego